Вы здесь

Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi arendusprojekt on üks projekt, mis sai toetust piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetusskeemi alusel

Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi arendusprojekt on üks neljast Jõgevamaalt esitatud projektist, mis saavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kaudu toetust piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetusskeemi alusel, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist. Muuseum peab küll pooleteiseks aastaks oma uksed rekonstrueerimistöödeks sulgema, kuid kindasti avatakse muuseum pärast tehtavaid töid märksa attraktiivsema ja värskemana.

Palamuse muuseumi arendusprojekt näeb, nagu öeldud, ette vana muuseumihoone rekonstrueerimist ja selle kõrvale, kunagise leerimaja asupaika, uue külastuskeskuse rajamist. Uude külastuskeskusesse tulevad ka õppeklassid ja kohvik. Keldrisse on plaanis rajada veel töötoad, kus saab õppida vana mööbli remontimist, vanade raamatute korrastamist ja muud huvitavat. Uue külastuskeskuse ekspositsioon hakkab kõnelema eesti kooliajaloost rõhuga kihelkonnakoolidel, kirjanik Oskar Lutsust ja tema filmimehest vennast Theodor Lutsust, Oskar Lutsu “Kevade” tegelaste prototüüpidest jms.

Uues külastuskeskuses saab hakata pakkuma uusi programme ja korraldada ka põnevaid ringkäike fondis: senini pole külastajad ju teadnudki, mida põnevat muuseumi kogudes leidub.

EAS toetab vana kihelkonnakoolihoone rekonstrueerimist ja uue külastuskeskuse rajamist 1 397 885 euroga, kogu arendusprojekti maksumus on aga 2 119 000 eurot (sisaldab käibemaksu). 367 949 euroga kaasrahastab projekti kultuuriministeerium.