Sa oled siin

Keskkonnaametil on uus digitaalne õppevahend "Avastusrada"

Keskkonnaamet kutsub südamekuu ja rahvusvahelise õuesõppepäeva puhul õpilasi ja õpetajaid klassiruumist välja oma kodukohta avastama ning looduses liikuma, kasutades selleks uut digitaalset õppevahendit Avastusrada.

11.–17. aprillil on enamikus Eesti maakonnakeskustest avatud vähemalt üks Keskkonnaameti loodud interaktiivne matkarada, mille läbimist toetab nutiseadme veebilehitsejas töötav rakendus. Avastusrada võimaldab avastusõppe ja praktilise tegevuse kaudu lõimida loodusteadusi ja humanitaaraineid ning tutvustada huvilistele piirkonnaga seotud kultuuri, loodust ja ajalugu.

Raja läbimiseks tuleb end registreerida mängijana mängukeskkonna veebilehel www.avastusrada.ee. Lehel saab valida meelepärase linna või piirkonna ning soovides osaleda auhinnaloosis, tuleks valida rada, millel on viide Keskkonnaametile ning märge „Avastusrada 2016“. Õpetajatele on Keskkonnaamet ette valmistanud ka metoodilise juhendi, mis aitab Avastusraja õppekäiku paremini ette valmistada.

Õppevahend Avastusrada on nutiseadme veebilehitsejas töötav rakendus, mille abil saab luua õues läbitavaid interaktiivseid radu ja see loodi möödunud aastal Keskkonnaameti ja Tallinna Ülikooli koostöös. Projekti rahastati Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Keskkonnahariduse arendamine“.