Sa oled siin

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab kokku 400 000 euroga nelja kultuuri- ja kolme spordisündmust

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab kokku 400 000 euroga nelja kultuuri- ja kolme spordisündmust, mis toovad Eestisse rahvusvahelist publikut ja suurendavad välisturistide ööbimisi. Toetatud seitsme sündmuse läbi prognoositakse tuua Eestisse kokku üle 20 000 väliskülastaja, kelle abil lisandub meie majutusettevõtetesse 53 000 ööbimist. Eestit kui turismimaad tutvustatakse välismeedia kajastustega ligi 10 miljonile inimesele.

Kõik toetust saanud spordisündmused toimuvad 2018. aastal. Toetust said IRONMAN täispikk triatlon, Tallinnas asetleidvad taliujumise maailmameistrivõistlused ning Otepääl toimuvad laskesuusatamise juunioride maailmameistrivõistlused.

Toetatud kultuurisündmustest enamik toimub käesoleval aastal. Nendeks on Haapsalus Tšaikovski festival, Rootsist Eestisse laienev ja Rummu karjääri planeeritav elektroonilise muusika festival Into the Valley, Saaremaa Ooperipäevad ning 2018. aastaks sai toetuse Tallinna Jazzkaar.

Toetuse summa ühe sündmuse kohta on 20 000 kuni 65 000 eurot, millele toetuse saaja peab lisama omafinantseeringu vähemalt 30% ulatuses. Toetatakse sündmuse turundamist välisriikides ja läbiviimist Eestis. Kultuuri- ja spordisündmuste toetuse kogueelarve on 3,2 miljonit eurot, seda rakendatakse aastatel 2015–2020 ning rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Uus taotlusvoor avatakse 2017. aasta sügisel.