Sa oled siin

Eestlaste loodud innovatiivsed lahendused on jõudnud laia maailma

Alanud nädalal tutvustavad Eesti kaitsetööstusettevõtted Abu Dhabis innovaatilisi militaarlahendusi, mille eesmärk on vähendada inimeste arvu nii lahinguväljal kui ka näiteks piirivalves.

Mehitamata süsteemide messil UMEX on väljas droonide ja simulaatorite arendaja Eli, piirivalvesüsteemide tootja Defendec ning autonoomse roomiksõiduki looja Milrem.

Eestis kaitsetööstuse aasta ettevõtte tiitli pälvinud Defendec on Abu Dhabis väljas autonoomse ja täisautomatiseeritud maismaa piirijälgimise süsteemiga Smartdec, mis on juba kasutusel rohkem kui 20 riigis.

Kaitse- ja julgeolekutööstuse innovatsiooni klaster on sektorite ülene organisatsioon, mis on suunatud Eesti kaitse- ja julgeolekutööstuse ettevõtete ekspordivõimekuse arendamisele. Klaster ühendab Eesti kaitse¬ ja julgeolekutööstuses tooteid ning teenuseid pakkuvaid ettevõtteid, kelle peamiseks fookuseks on rahvusvahelistumine ning ühisturundus. Klastri tegevusi toetab Euroopa Regionaalarengu Fond

Eesti ettevõtete osalemist messil toetavad osaliselt EAS ning kaitse- ja julgeolekutööstuse innovatsiooni klaster läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendite.