Sa oled siin

Eesti-Läti programmi esimene voor ootab projekte piiriüleseks koostööks

Eesti-Läti piiriülese koostöö programm ootab projekte, mis viivad edasi piiriäärsete regioonide arengut. Esimeses taotlusvoorus on fookus ettevõtlusel, loodus- ja kultuuripärandil põhineval turismil, Valga ja Valka linnasüdamete ühendamisel, säästva elustiili propageerimisel, ühisel veemajandusel ning piiriülestel töösuhetel. Projektidele on plaanis jagada toetusteks ligi 18 miljonit eurot ning neid saab esitada 22. aprillini.

Projektide maksimaalne kestus on 36 kuud ning igas projektis peab osalema vähemalt üks Eesti ja üks Läti projektipartner. Eesti ja Läti kasusaajate jaoks on omafinantseeringu minimaalne määr 15 protsenti. Programmiga rahastatakse nii piiriülese mõjuga investeeringuid kui pehmeid koostöötegevusi.

31. märtsil 2016 toimub Rūjienas Lätis Eesti-Läti programmi esimese taotlusvooru infoseminar, kus tutvustatakse programmi ja taotlusvooru tingimusi. Esimene voor projektide esitamiseks on avatud 22. aprillini 2016. Lisainfoga saab tutvuda Eesti-Läti programmi veebilehel http://www.estlat.eu/

Eesti-Läti programmi viiakse ellu Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika alla kuuluva Euroopa territoriaalse koostöö eesmärgi raames. Tegemist on ühega Euroopa Liidu piiriülese koostöö 60 programmist, mis jätkab 2007–2013 perioodi Eesti-Läti programmi. Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus Eesti-Läti programmile aastatel 2014–2020 on 35,2 miljonit eurot. Programmi kogueelarve on 45,6 miljonit eurot.