Uudised

Uus tasuta kunstiõpetuse õppematerjal põhikoolile

MTÜ Loovalt Tulevikku on Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja Eesti riigi toel loonud uue kunstiõpetuse õppematerjali põhikoolile. 12 000 õpilaseraamatut jagatakse koolidele tasuta – iga Eesti põhikooliosaga tavakool saab vähemalt ühe klassikomplekti. Materjalide komplekti kuuluvad õpilase- ja õpetajaraamat ning kunstimäng.

Õppematerjal kannab pealkirja „Tähelepanu! Valmis olla! Kunst!” ja viitab nii olemuselt kui ka kujunduselt ristmikule kunstiõpetuses. Sisult ja ülesehituselt on õppematerjal uudne ja keskendub õpetamisele tänapäeva kunsti abil.

Õppematerjal toetab uue riikliku kunsti ainekava rakendamist ja eri õppeainete lõimimist. Kaasatud on 15 professionaalset kunstnikku, kes on lahendanud samu teemasid ja ülesandeid, mida õpilased läbima hakkavad. Raamatus on palju visuaalseid näiteid eesti ja rahvusvahelistelt kunstnikelt.

Raamatute autorid on Kristi Laane­mäe, Anu Lüsi, Jelena Tšekulajeva ja Anu Purre. Kunstimängu on koostanud Ingrid Putk. Kujundanud Kaarel Nõmmik, sisu toimetanud Anneli Porri.

 

Other news

Töökast allhankijast peab saama nutikas spetsialiseeruja

Võimu kants - kas sekkume või lohiseme kaasa?

Edukas Eesti vajab “targa majanduse” investeeringuid

Uudiste arhiiv


Märksõnad Haridus

Saada sõbrale

* tärniga märgistatud väljad on kohustuslikud

Sulge